Praktyka  na bazie prawa naturalnego i nie tylko

 

Każdy kto podporządkowuje się niesprawiedliwemu prawu, ponosi odpowiedzialność za wszystko co jest tego konsekwencją. Jeśli zatem prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa. M. Gandhi

 
 
 

Poproszono mnie aby  publikować praktyczne wskazówki jak np rozmawiać z policjantem czy urzędnikiem. Nie jestem prawnikiem, ale każdy powinien znać prawo aby je skutecznie dla swojej korzyści stosować.  Przedstawiam także dokładną strategię postępowania   opartą o bazę prawa naturalnego. 

 

Rozmowę  z policją możesz przeprowadzać na podstawie prawa naturalnego lub stanowionego, zacznijmy od prawa stanowionego czyli od konstytucji, ustaw i rozporządzeń; 

Zawsze z wszystkimi, także z policjantami, rozmawiaj grzecznie, spokojnie, rzeczowo.

 Gdy policjant interweniuje powinien zacząć od przedstawienia się, jeśli tego nie uczyni poproś go o podanie imienia, nazwiska, stopnia służbowego, jednostki do której należy, ma obowiązek uczynić to tak, abyś mógł sobie zanotować te dane, jeśli jest dwóch policjantów, poproś obu o dane. (Ustawa o Policji art. 61.1,2)

Zawsze się pytaj – policjanta, urzędnika, strażnika w sklepie, każdego – jaka jest podstawa prawna do tego że chcesz ode mnie – maski, udziału w spisie, kwarantanny, itp.

Zawsze nagrywaj rozmowę, może być podstawą do ewentualnej skargi czy oskarżenia.

Poproś o podstawę prawną i faktyczną zatrzymania.  

Gdy sprawa dotyczy masek usłyszysz; art. 116.1a – poproś o zacytowanie przepisu, policjant ma obowiązek go zacytować na żądanie; Kto nie przestrzega zakazów nakazów i ograniczeń  lub obowiązków określonych w przepisach  o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych podlega karze grzywny albo karze nagany.

Warto przytoczyć tu art. 116 w pełnym brzmieniu;  Kto wiedząc, że    1 jest chory na gruźlicę, chorobę   weneryczną lub inna chorobę zakaźną albo jest podejrzany o tę chorobę,  2 Styka się  z chorym na chorobę określoną  w punkcie 1 lub z podejrzanym o to że jest chory na gruźlicę lub inną chorobę zakaźną     3 jest nosicielem choroby  określonej w punkcie 1  lub podejrzany jest o nosicielstwo   Nie przestrzega  zakazów nakazów ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu  zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi  lub w przepisach Państwowej Inspekcji Sanitarnej  albo nie przestrzega decyzji wydanych na podstawie tych przepisów przez organy  inspekcji sanitarnej podlega karze grzywny lub nagany.

Zatem art.116.1a w kontekście 116  nabieraj wyraźnej korelacji –  przepis ten nie mówi nic o obowiązku noszenia maski więc nie dotyczy twojej sytuacji czy sprawy.  Art.31.2 Konstytucji stwierdza wyraźnie, że;  Nikt nie może być zmuszany do czynienia tego co nie jest wyraźnie nakazane. W  tym przypadku przepis ten wyraźnie nie nakazuje noszenia maski.

Po drugie i  najważniejsze- Covid 19 nie znajduje się na liście chorób zakaźnych  załączonych w załączniku do Ustawy o Zapobieganiu i Zwalczaniu Chorób Zakaźnych. Zatem przepisy tej ustawy, a także rozporządzeń na nich opartych   nie odnoszą się do przypadków Covid.   

Spytaj się  co to jest maska – będzie problem bo nie ma definicji obowiązującej maski. Spytaj się co to jest otwarte powietrze – nikt nie podał definicji otwartego powietrza, duży sklep ma dużo otwartej przestrzeni czyli otwartego powietrza, a o braku obowiązku noszenia masek na otwartym powietrzu mówi rozporządzenie.9/

Maseczka to dobrze zabezpieczone okrycie twarzy z tkaniny lub jednorazowe, które  zakrywa usta i nos. Encyklopedia PWN. To może oznaczać także szalik lub inne okrycie.

Kolejna linia obrony jest związana z bardzo ważnym artykułem Konstytucji art. 92; Rozporządzenia są wydawane  przez organy wskazane w konstytucji na podstawie szczególnego upoważnienia  zwartego w ustawie  i w celu jej wykonania. Upoważnienie powinno określać organ władzy do wydania rozporządzenia  i zakres  spraw przekazanych do uregulowania oraz wytyczne dotyczące treści aktu.   Z tego artykułu jasno wynika że rozporządzenia są wydawane jako wyjaśnienie ustawy i jej uregulowanie zatem nie może ono przeczyć czy wychodzić poza ustawę – ustawa jest nadrzędna.

Ustawa o zwalczaniu i zapobieganiu chorób zakaźnych stwierdza że ograniczenia mogą być tylko na określonym obszarze (art.2.2,9,31, art.46.a1) a nie na terenie całego kraju czyli rozporządzenie wykracza poza ustawę i przeczy jej czyli jest nie ważne. Ponadto ustawa mówi o określonym  obszarze  gdzie można wprowadzić  nakaz noszenia masek a nie w całym kraju (art.46b13)   W tym artykule – 46b13 następuje scedowanie obowiązku na rozporządzenie co jest niezgodne z art31.3 konstytucji – mówi on że wszelkie ograniczenia swobód mogą być nakładane drogą ustawy a nie rozporządzenia – zatem można też przyjąć że bezprawny, nielegalny przepis nie obowiązuje.

Bardzo istotna kwestia – unikaj dużych sklepów tam się wymaga maski, tam kontroluje policja. Rób zakupy na targu wtedy wspierasz polskich przedsiębiorców a nie zagraniczne korporacje, na targach i w małych sklepach nikt od ciebie nie  będzie chciał maski na twarzy, a i towar tam lepszy, a i zyski zostają w kraju i nie są transferowane za granicę.

Jest jeszcze inna możliwość; Informuję pod przysięgą, że nie jestem chory ani podejrzany o chorobę ani nie miałem kontaktu z chorym (o tym mówi art. 116 KW)  i pytam się; czy macie dowody na to że jestem chory czy mam objawy choroby? Jeśli nie to obowiązuje zasada domniemania niewinności a wątpliwości rozstrzyga się na korzyść (art.5KPK)

 Jeśli policjanci zachowują się niewłaściwie podczas interwencji zacytuj im;

Policjanci w toku wykonywania czynności służbowych  mają obowiązek respektowania godności ludzkiej  oraz przestrzegania i ochrony praw człowieka. art.14.4 Ustawy o Policji.

Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wszelkich praw i wolności człowieka i obywatela, Jest ona nienaruszalna a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych. art. 30 Konstytucji.

Art.58KC; Czynność prawna sprzeczna z ustawą albo mająca na celu obejście ustawy jest nieważna. Działanie policji sprzeczne z ustawami jest nielegalne czyli bezprawne.

Wyrok Sądu Najwyższego z 29.06.2021 sygn. akt IIKK255/21;

Przepis art.116.a p.3 KW to przepis blankietowy, abstrakcyjne niebezpieczeństwo – oskarżony nie był nosicielem choroby ani podejrzany o nosicielstwo bo nie spełniał warunków z Ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu chorób zakaźnych  – nie miał objawów choroby!

Nie ma choroby zakaźnej o nazwie Covid19 – nie figuruje w spisie chorób zakaźnych. 

Rozporządzenia rządu są niekonstytucyjne- ograniczenie praw i wolności wymaga ustawy a nie rozporządzenia, zgodnie z art.31.3 Konstytucji.

Stan epidemii nie jest stanem nadzwyczajnym ujętym w konstytucji

Rozmowa z policją na bazie prawa naturalnego;   

1 Zawsze zaczynamy od  zapisania danych policji.

2 Poinformuj o nagrywaniu rozmowy – może być dowodem naruszania prawa przez policję dla sądu.

3 Czy jesteście pod przysięgą -m czy przestrzegacie prawa?

4 Informujesz że jesteś człowiekiem podlegającym pod prawo naturalne  i Powszechną  Deklarację Praw Człowieka, nie osobą fizyczną podlegającą pod prawo stanowione, poproś aby to uszanowali. Jeśli wypowiedziałeś posłuszeństwo organom władzy państwowej poinformuj o tym. Zgodnie z art.122a p2  władze państwowe zaakceptowały moją decyzję.  

5 Prawo wymaga Corpus Delicti – proszę o wskazanie komu wyrządziłem krzywdę zgodnie z prawem naturalnym. Jeśli nie wskażą  dalsze działanie policji to naruszenie obowiązującej Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

6 podaję w razie potrzeby moje dane ale informuje że to  moja własność i nikt nie może  ich przetwarzać bez mej zgody, naruszenie to złamanie prawa karane 1 mln euro zgodnie z Międzynarodową Taryfą Odszkodowawczą. Pytam czy zrozumieli tą informację.

7 Jestem suwerenem – władza należy do narodu a służby publiczne są po to aby służyć społeczeństwu.

8 Policja to prywatna firma o nazwie POLICJA  (KG Policji -NIP 5213172762 Regon 012137497 DUNS 5228954572. ) Są pracownikami prywatnej firmy a nie funkcjonariuszami publicznymi a ja z ich firmą nie mam żadnej umowy o świadczenie usług. Nie posiadają legitymacji funkcjonariusza  publicznego tylko pracownika firmy.

Rozmowa w sądzie na bazie prawa naturalnego;

1 Rozpoczynam od oświadczenia – deklaracji żywego i wolnego człowieka. Jako człowiek nie zgadzam się na zasady obowiązujące w tym sądzie – pozostaję na miejscu dla publiczności a jeśli sędzia sprzeciwia się – poproś o przepis nakazujący wymagane zachowania.

2 Mam prawo do rejestracji procesu z którego korzystam.

3 Podlegam prawu naturalnemu  i Powszechnej Deklaracji praw Człowieka a nie prawu stanowionemu, nie podlegam pod wasze prawo i decyduję o tym jako suweren  posiadający władzę.  

4 W sądzie obowiązuje polskie prawo na czele z Powszechną Deklaracją i Konstytucją, Jeśli nie przestrzega się tego prawa oświadczam do protokołu że są odmawia sprawiedliwego procesu zgodnie z art.7 PDPCz.

5 Sąd to prywatna firma – SN DUNS 422535604 mogę też podać DUNS sądu gdzie ma miejsce rozprawa. Jako prywatna firma nie jest niezawisły, nie gwarantuje sprawiedliwego procesu, a ja jako człowiek nie podpisałem umowy  tą firmą i nie podlegam jego decyzjom. Czy sędzia ma legitymację funkcjonariusza publicznego, ważną?  Niech pokaże to ja jestem suwerenem a sędzia tylko funkcjonariuszem.

6 Zgodnie z Motu Proprio z 11.07.2013  wszelka władza ma obowiązek respektowania że jestem wolnym człowiekiem, podlegam tylko prawu naturalnemu a urzędnicy nie mają żadnego immunitetu.

7 Cytuję art. 30 Konstytucji – Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka jest źródłem wszelkich praw i wolności człowieka i obywatela, jest ona nienaruszalna a ich poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych.    

8 Tylko ja osobiście posiadam prawo do moich danych osobowych, do ich przetwarzania i zabraniam korzystania z nich bez mojej zgody.

9 Jako suweren jestem jedynym reprezentantem mojej osoby fizycznej i jedynym upoważnionym do dysponowania jej majątkiem.

10 Międzynarodowa Taryfa Odszkodowawcza ratyfikowana przez Polskę w 1977  część Międzynarodowego Paktu Praw  Obywatelskich i Politycznych. (Dz. U. 1977 nr 38 poz.16.) określa kary  za bezprawne działanie organów władzy państwowej.

11 Żądam wskazania człowieka któremu uczyniłem szkodę, w przeciwnym razie nie ma podstawy do działań prawnych.

12 Policja jako prywatna firma a nie organ państwowy nie jest upoważniona do egzekwowania prawa, nie może podejmować działań wobec mnie jeśli nie posiada mej zgody i umowy ze mną..

Kolejna kwestia to kwarantanna;

Art.52. Każdemu zapewnia się wolność poruszania po terytorium  Rzeczypospolitej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu. Zgodnie z art. 31.3 Konstytucji wszelkie ograniczenia praw, w tym przypadku prawa do poruszania się swobodnego, mogą być tylko drogą ustawy, nie rozporządzenia. Zatem kwarantanna nie obowiązuje bo jest ogłoszona w rozporządzeniu a ma być w ustawie i tylko w niej.

Certyfikaty tzw szczepień;

 Zabrania się przetwarzania danych osób ujawniających  przekonania rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub światopoglądowe, przynależność do ZZ oraz przetwarzania danych genetycznych, danych biometrycznych lub danych dotyczących zdrowia, seksualności  lub przekonań seksualnych. art.9.1 RODO. Zatem dane o naszym zdrowiu są chronione i nikt nie ma prawa ich przetwarzać czyli cokolwiek z nimi robić. To nasza sprawa i nie musimy nikomu ich ujawniać, a jak ktoś to czyni wbrew naszej woli podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. (art.107 Ustawy O Ochronie Danych Osobowych).

Władze publiczne nie mogą  pozyskiwać, gromadzić i udostępniać  innych informacji o obywatelach niż to jest niezbędne w  demokratycznym państwie prawnym. Art. 51.2 Konstytucji. Oznacza to, że każdy organ władzy publicznej nie może robić nic z naszymi danymi także o zdrowiu. Wymaganie certyfikatu jest działaniem niezgodnym z prawem. Także art 47 Konstytucji;  Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia, a także do decydowania o swoim życiu osobistym.

Ponadto wymóg certyfikatu jest niezgodny z art.13 Ustawy o prawach pacjenta.

Działania zmuszające człowieka do ujawnienia danych są przestępstwem; Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. art. 191 KK.

Kontakty III stopnia z POLICJĄ – Kompendium;

1 Poproś o przedstawienie się policjantów – art.66.1 Ustawy o Policji, Rozporządzenie RM z 4.02.20

2 nagrywaj całe wydarzenie –  art.54.12,61.1,  Konstytucji.

3 legitymowanie tylko w określonych przypadkach – art.14 i 15 ustawy o policji.

4. obowiązek respektowania przez policję godności ludzkiej i praw człowieka – art.14.4 Ustawy o Policji.

5 co to jest dokument i jaki dokument jest ważny? – Rozporządzenie RM z 4.02.2020.

6 policjant ma podać podstawę prawną i faktyczną ingerencji

7 zgodność działań z Konstytucją art27.1 

8 policja to korporacja; Komenda Główna Policji Duns 422260398  MSWiA Duns 423396879. Brak umowy o usługi oznacza niemożność interwencji.

9 kultura osobista Policjantów – zarządzenie KG Policji z 31.12.2003

10 europejski kodeks etyki zawodowej policjanta  RE2001/10 z 19.04.2001

11 Międzynarodowa Taryfa Odszkodowawcza za wykroczenia policjantów wobec ludzi.

Zapamiętaj najważniejsza kwestia; Spytaj policjanta czy jest pod przysięgą – czyli czy jest na służbie – jeśli jest na służbie to obowiązuje go ślubowanie które złożył –  wiernie służyć narodowi, przestrzegać porządku prawnego opartego na konstytucji (art. 27 Ustawy o Policji) oraz Ustawy o Policji. Jeśli nie przestrzega ślubowania  to jest przestępcą.

Czym są podatki?

 W całym niemieckim i amerykańskim prawie podatkowym nie ma przepisu nakazującego ludziom zapłatę podatku. Podatki dochodowe są dobrowolne. Przed podjęciem działania  urzędu musi istnieć obowiązek, a ten jest możliwy gdy suweren wydaje dobrowolną zgodę. Obowiązek podatkowy mają tylko osoby publiczne. Nasz system podatkowy opiera się na dobrowolnym naliczaniu i płaceniu podatku a nie na przymusie. [Us362Us145]. W praktyce wygląda to jednak tak, że każdy kto nie płaci  podatku, którego nie musi płacić, jest traktowany jak groźny przestępca i najczęściej  ląduje w więzieniu. Takie są realia tych ,,wolnych państw”.  Jak jest w RP? W RP obowiązek płacenia podatku dochodowego mają osoby fizyczne czyli firmy. Ale nie ludzie. Zadaj więc pytanie; ,,Proszę poinformować mnie na podstawie jakiego prawa nakładacie  obowiązek zapłaty podatku przeze mnie człowieka. Proszę przesłać kopie wszelkich przepisów prawa podatkowego które czynią  mnie człowieka odpowiedzialnym za podatek dochodowy. Proszę też odpowiedzieć kto jest właścicielem Numeru Identyfikacji Podatkowej NIP.”

Jeśli dostaniesz odpowiedź, że ty jesteś właścicielem NIP – to zgodnie z prawem możesz zlikwidować coś co jest twoją własnością.

Jeśli dostaniesz odpowiedź, że państwo jest właścicielem NIP –  niech płaci ono podatki, to nie jest twoja władność, nie ty płacisz.